Verslo sistemos

139

Norint sukurti sėkmingą verslą, jūsų įmonė turi būti geriausia ir patraukliausia klientams, darbuotojams ir investuotojams. Vidutinės įmonės žlunga. Laimi tik unikalus – geriausi.
Kam įmonėms reikia verslo sistemos?

Visų pirma, priežastis yra ekonominė – įmonėms reikia žymiai pagerinti finansinius rodiklius. Bendrovėms reikalinga verslo sistema, paremta geriausia valdymo praktika, kad būtų aiškus, suprantamas būdas pasiekti bet kokius, ambicingus tikslus.
Kompetentingam verslo procesų valdymui reikia kruopštaus pasiruošimo ir aiškaus tikslo – kam visa tai skirta. Teisingai atliktas kiekvienas etapas grįš šimteriopai pavaldiniams, žymiai padidins pelną, o klientai bus patenkinti.

Verslo procesai vyksta bet kurioje įmonėje, neatsižvelgiant į tai, ar vadovai žino apie jų egzistavimą ir ar bando sąmoningai jais manipuliuoti. Todėl pirmasis lyderio žingsnis yra išryškinti esamus procesus ir juos reformuoti taip, kad galutiniai tikslai būtų pasiekti efektyviausiai. Per pastaruosius dešimtmečius buvo sukurti įvairūs metodai, skirti optimizuoti verslo procesus įmonėse.

Bet kokį procesą galima nupiešti įvairiai. Verslo procesams modeliuoti naudojama daug įvairių sistemų, bet viena iš populiariausių šiandien yra (angl. Business Process Reengineering, BPR), daugiau informacijos rasiite iprocess.lt
Svarbu apibūdinti verslo procesus taip, kad jie iš tikrųjų veiktų. Jei jie nėra aprašyti, tada jie nevykdomi.

Priežastys dėl kurių būtina optimizuoti verslą:

• Svarbūs sprendimai priimami per lėtai, o jų įgyvendinimas vėluoja. Efektyvumas šiuo atveju žymiai sumažėja. Bet kokį pasiektą rezultatą galima pasiekti per trumpesnį laiką, o tai reiškia, kad dalis laiko yra sugaišta nereikalingai.

• Pažeidžiama valdymo sferų logika. Neaišku, kas už ką atsako, kokie veiksmai priklauso tam tikrai kompetencijai.

• Blogas bendravimas įmonės viduje, skyriai ar darbuotojai nesusikalba vienas su kitu.

• Gamybos, paslaugų kokybė blogėja.

Gera sistema veikia nepriekaištingai tik tada, kai prieš įgyvendinimą bus atlikta kompetentinga analizė.