UAB ar IV pažyma? Ką ir kodėl rinktis?

240

Galvojantiems ar verta registruoti įmonę ar vis dėlto veiklą pradėti nuo IV pažymos, reikėtų suprasti, kad tai dvi skirtingos įteisinimo galimybės. Veikla bet kokiu atveju turi būti legali, nes priešingu atveju bu sulaukta valstybinės mokesčių inspekcijos dėmesio. Tai nutiks anksčiau ar vėliau, todėl rizikuoti nėra jokio tikslo. Įmonių pasirinkimas dažnas tuomet, kai veikla pradedama su kiek didesniu biudžetu ir kai iš karot norima visų socialinių garantijų. IV pažyma pasirenkama norint išbandyti savo jėgas ar tiesiog darbinant save bei neribojant darbo laiko. Tiek vienas, tiek ir kitas pasirinkimas turi savus privalumus ir trūkumus.

Klabant apie įmones, o tiksliau – uždarąsias akcines bendroves, būtina suprasti, kad jų veikla yra atribota nuo atsakomybės. Paprastai kalbant, UAB yra neribotos atsakomybės juridinis asmuo, o tai reiškia, kad nesėkmės atveju, savininkas neturi atsakyti savo asmeniniu turtu. Atsakoma tik tos įmonės turtu. Su individualios veiklos pažymas yra kiek kitaip. Čia visą atsakomybę už savo veiklą prisiima būtent tas asmuo, kuris vykdo veiklą. Tai reiškia, kad jis pilnai atsako už viską.

Kaip bebūtų, UAB kainos šiuo metu yra labai žemos, o įmonių pardavėjų skaičius nuolatos didėja. Dėl šios priežasties didėja ir įsigyjamų UAB skaičius. Matote, pirkti UAB apsimoka labiau nei gaišti laiką ją registruojant nuo pradžių. Perkamos įmonės jau yra paruoštos veiklos vykdymui, tad belieka pasirašyti pirkimo – pardavimo sutartį ir viskas.

Pabrėžtina, kad turint UAB, reikia laikytis įstatymų. Tai reiškia, kad jeigu norėsite save darbinti, turėsite laikytis darbo kodekso. Jis numato ir darbo laiko ribojimą. Su IV pažyma to nėra – asmuo dirba kada nori ir kiek nori. Tai būtų pagrindinis skirtumas.

Taip pat nereikia pamiršti, kad UAB įdarbinus asmenį, už jį turi būti mokami mokesčiai ne nuo mažesnės nei nuo minimalios algos. Tai reiškia, kad įdarbinus save puse etato, vis tiek turėsite mokėti mokesčius kaip už pilną.

Prieš perkant UAB, būtinai įvertinkite viską ir priimkite teisingą sprendimą, kuris ateityje nesukeltų rūpesčių.