Transporto valdymo sprendimai

209

Nors transporto valdymo sistemų naudojimas pastaruoju laiku gerokai išaugo, tačiau tikrai dar nėra pasiekęs tokį lygį, kad pervežėjai vertintų jas kaip būtinybę jų verslui. Taip, dauguma logistikos profesionalų turi bent kažkokias žinias apie transporto valdymo sprendimus ir gerai supranta, kad ankščiau ar vėliau jiems teks pradėti juos naudoti jei nori ir toliau sėkmingai dirbti šioje srityje. Transporto verslas jau seniai išėjo į pasaulinį lygį, kas prideda jam dar daugiau sudėtingumo. Iš pervežėjų šiais laikais tikimasi ne tik galimybės pristatyti kroviniu į bet kurį pasaulio kampelį, tačiau ir greito, nebrangaus ir kokybiško aptarnavimo.

Pasaulyje, kur sprendimų priėmimui didelę svarbą turi prieiga prie realiu laiku pateikiamos informacijos, neįmanoma pervertinti Transporto Valdymo Sistemų svarbą šiuolaikiniam krovinių pervežimo verslui. Daugiau apie pačias sistemas ir jų funkcionalumą galima pasikaityti čia. Jos padeda koordinuoti visus duomenų taškus transporto tinkle. Svarbių duomenų rinkimas, tokių kaip įkainiai ir maršrutų pasirinkimai, leidžia transporto valdymo sistemoms pateikti juos patogiu ir suprantamu formatu, kuri suteikia logistikos vadybininkams galimybę priimti geriausius sprendimus.

Vis tobulinamos sistemos ne tik neprastėja, kalbant apie duomenų rinkimo ir ataskaitų ruošimo funkcijas, tačiau ir leidžia spręsti pakankamai svarbias užduotis, kurios turi didelę svarbą kiekvienai įmonei.

Tarp pagrindinių procesų, kuriems transporto valdymo sistemos turi didžiausią įtaką galima išskirti šias:

– Planavimas ir sprendimų priėmimas. Svarbiausios informacijos rinkimo dėka, sprendimai galim būti priimami tiek greičiau, tiek ir tiksliau.

– Planų įgyvendinimas. Tai yra pasiekiama dėl esminių funkcijų, tokių kaip vežėjų įkainių patvirtinimas ir užsakymų paleidimas, automatizavimo.

– Matomumas. Transporto valdymo sistemos padeda stebėti krovinį viso maršruto metu, suteikiant būtiniausią informaciją klientams.

– Matavimas. Ypač svarbus funkcionalumas, suteikiantis galimybę įsivedinėti ir stebėti pagrindiniu veiklos rodiklius.