Priešgaisrinės durys, kas tai?

96

Priešgaisrinės durys yra atsparumo ugniai durys, naudojamos kaip pasyviosios priešgaisrinės apsaugos sistemos dalis, siekiant sumažinti ugnies ir dūmų plitimą tarp atskirų konstrukcijos skyrių ir sudaryti sąlygas saugus išėjimui iš pastato, statinio ar laivo. Nacionaliniai priešgaisrinių durų standartai buvo suderinti su naujo standarto įvedimu, kuriame priešgaisrinės durys vadinamos ugniai atsparių durų rinkiniais.

Priešgaisrinės durys gali būti pagamintos iš tokių medžiagų derinio kaip: stiklo profiliai, gipsas (kaip endoterminis užpildas), plienas, mediena, plokštės, aliuminis.
Tiek durų varstoma durų panelė, tiek durų rėmas turi atitikti produktų sąrašą pateikiančios bandymų agentūros nurodymus. Durų rėme yra priešgaisriniai ar dūmų tarpikliai, durų įranga ir konstrukcija, kuri palaiko priešgaisrinių durų mazgą. Kartu šie komponentai sudaro agregatą, paprastai vadinamą „durų danga“, kuriam suteikiamas skaitinis įvertinimas, išreikštas atsparumo bandomajam gaisrui valandomis.

Štai keletas pagrindinių funkcijų, į kurias reikia atkreipti dėmesį tiek į buitinį, tiek į komercinį naudojimą:
Priešgaisrinės durys yra sudarytos iš įvairių komponentų. Pačios durys dažniausiai gaminamos iš tvirto medinio rėmo, tačiau kartais jas vėl galima uždengti ugniai atspariu stiklu. Šis stiklas turėtų būti atsparus šilumos poveikiui atliekant gaisro bandymą mažiausiai 60 minučių, kol jis pasieks pakankamai aukštą temperatūrą, kad jis suminkštėtų.

Aplink durų kraštus bus tarpinis sandariklis, kuris suprojektuotas išsiplėsti, kai temperatūra viršija 200 ° C, kad tarpai tarp durų ir rėmo būtų uždaryti.
Privačiose patalpose priešgaisrines duris patariama įrengti ten, kur rizika yra didžiausia, pavyzdžiui, virtuvėje arba patalpose, kuriose yra daug elektros prietaisų. Jei jūsų turtas yra naujos statybos, jam turėjo būti taikomos taisyklės, užtikrinančios, kad tam tikros durys yra priešgaisrinės durys. Patikrinkite tai su kūrėju.

Turi būti atliktas nuodugnus rizikos vertinimas ir patartina kreiptis į specialistus dėl visų su gaisro sauga susijusių taisyklių. Pasyvioji priešgaisrinė apsauga ir priešgaisrinė sauga yra ne tik priešgaisrinės durys; taip pat reikalingi evakuacijos keliai, apšvietimas, perspėjimo sistemos ir įranga.

Renkantis duris svarbu žinoti, ką reiškia skirtingos specifikacijos. Dėl to visada patartina kreiptis į profesionalus, kurie parinks atitinkamus variantus https://www.idomus.lt/lt/produktu-grupe/durys/priesgaisrines-durys .