Pirmieji žingsniai steigiant jauną įmonę

155

Norint įsteigti naują įmonę, labai svarbu yra žinoti pirmuosius verslo steigimo procesus. Jie reikalingi tam, kad galėtumėte lengviau nuspręsti ko konkrečiai reikia imtis bei kaip nuspręsti. Šiame straipsnyje aptarsime pirmuosius žingsnius, kurie yra būtini steigiant jauną įmonę.

Verslo valdymas

Galvojant apie įmonės kūrimą, svarbu yra apgalvoti kaip vyks visi verslo procesai, kokiose duomenų bazėse bus laikomi duomenis bei kas su jais dirbs.

Tai labai atsakingas žingsnis, kadangi verslo procesų valdymas apima visas verslo grandines, tad svarbu yra, kad jos būtų optimizuotos, veikla būtų sklandi. Vienas iš geriausių būdų yra įdiegti verslo valdymo sistemą, kuri sujungs visus procesus į vieną visumą. Tada verslo procesai bus optimizuoti, o Jūsų kompanija įgys konkurencinį pranašumą prieš kitus konkurentus.

Verslo idėja

Visas verslo procesas prasideda nuo verslo idėjos. Labai svarbu yra sugalvoti kuo užsiimsite, kas atneš pelną. Kai apsispręsite su galutine idėja, būtinai sukurkite verslo planą, kuris padės Jums sistemingai siekti numatytų tikslų.

Tokiu būdu Jus galėsite stebėti kiekvieno etapo atlikimą bei kokybę. Verslo planas taip pat yra labai naudingas, kadangi gali padėti pritraukti naujų investuotojų bei partnerių.

Jeigu yra pradinio kapitalo trūkumas tai bus puikus sprendimas sutaupyti bei pasisemti naujos patirties iš tos srities žinovų. Turėdami tokį partnerį galėsite geriau organizuoti gamybą ir greičiau įeiti į rinką.

Pradinis kapitalas

Verslo pradžioje reikia suformuoti pradinį kapitalą, kurio dydis priklauso nuo verslo steigimo formos. Jeigu steigsite uždarąją akcinę bendrovę, turėsite įnešti mažiausiai 3000 eurų . 

Dažniausiai būna taip, kad įmonės steigėjas turi nepakankamai lėšų įkurti tam tikrą bendrovę, tad tokiu atveju galima pasinaudoti įvairiomis Europos finansavimo galimybėmis. Tai gali būti parama smulkiam verslui arba tam tikra programa.

Įmonės steigimas

Jeigu nusprendžiate, kad norite atidaryti naują įmonę ir veikti pagal individualios veiklos pažymą reikia nepamiršti apie kelis formalumus, kuriuos reikia atlikti prieš pradedant dirbti. Visų pirmą, mokesčių inspekcijai reikia pateikti įmonės registravimo formą, kuri bylos apie naujai steigiamą įmonę. 

Šį veiksmą galima atlikti ne tik gyvai nuėjus į skyrių, bet ir nusiuntus prašymą paštu arba elektroniniu paštu. Jeigu nuspręsite, kad pildymas registracijos formos Jums patogesnis internetu, tokiu atveju visus dokumentus reikia pildyti per Mano VMI portalą. Toks prašymas pateikiamas ne vėliau kaip veiklos vykdymo pradžios dieną.

Licencijos

Steigiant naują įmonę taip pat atkreipkite dėmesį į tai kokius apribojimus turi Jūsų pasirinkta verslo šaka. Kai kuriems verslams yra būtina gauti specialias licencijas arba leidimus pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.

Tad būtinai pasidomėkite ko reikalauja pasirinktas sektorius ir būtinybei esant įsigykite tam tikrą licenciją.

Tiekėjai

Dar prieš pradedant savo įmonės veiklą, pasidomėkite apie komercinius pasiūlymus, kuriuos siūlo potencialus tiekėjai. Reikia sudaryti galimų produkto pirkėjų sąrašą ir jau tada pradėti siųsti jiems komercinius pasiūlymus bei derėtis dėl sąlygų. Kai pradės formuotis pirkimų ir pardavimų tinklas, galėsite eiti link savo tikslo užtikrintesni ir jau turėdami pirmuosius rezultatus.

Apibendrinant

Straipsnyje aptarėme pagrindinius aspektus, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš steigiant naują įmonę. Tai labai svarbus žingsniai, kuriuos atlikę, galėsite užtikrintai pradėti savo jauną verslą, o laikui bėgant turėsite pirmuosius teigiamus rezultatus.