Mažų kačiukų maitinimas

72

Kačių maitinimas – tai atsakingas darbas, kuris gali nulemti gyvūno sveikatą ir jo gyvenimo kokybę, tad yra labai svarbu pasirinkti tinkamą kačių maistą.

Paėmus mažą kačiuką namo, svarbu pasirūpinti ne tik draskykle, gultu, bet taip pat reikėtų detaliai apgalvoti kokiu maistu maitinti mažą kačiuką.

Taigi, šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius dalykus, apie kuriuos yra būtina žinoti, norint teisingai maitinti kačiukus.

Kaip reikėtų šerti kačiukus?

Šiais laikais yra milžiniškas maisto pasirinkimas skirto ne tik suaugusiems katinams, bet ir mažiems kačiukams. Svarbu atkreipti dėmesį, kad reikia pasirinkti tinkamą maistą, atsižvelgiant į kačiuko gyvenimo būdą bei būklę.

Geriausias ėdalo pasirinkimas yra tas, kuris yra specializuotas pagal augintinio amžiaus grupes. Tokiu atveju maistas yra pilnas baltymų, kurie yra reikalingi tam, kad kačiukas užaugtų stiprus.

Toks maistas yra dažniausiai praturtintas įvairiais vitaminais kaip C ir E, kurie stiprina imuninę sistemą bei turi pakankamą kiekį kalcio, magnio, fosforo, cinko ir geležies, kad susiformuotų stiprūs kaulai ir dantys.

Gali kilti natūralus klausimas, kokį gi maistą yra geriausia duoti kačiukui – šlapiąjį, sausąjį ar jų mišinį. Iš tikrųjų nėra labai svarbu kokį pasirinksite, svarbu, kad jis patiktų mažam kačiukui.

Reguliarus režimas

Atsižvelgiant į tai, kad katės labai mėgsta reguliariai viską daryti, tokiu atveju ir šeimininkas turi prie to prisitaikyti ir stengtis reguliariai maitinti savo kačiuką.

Taip pat yra svarbu, kad maisto dubenėlis būtų visada vienoje vietoje bei ramioje aplinkoje, kad kačiukas be reikalo nestresuotų. Kitas svarbus aspektas yra tas, kad kačiuko maitinimo vieta turi būti toli nuo kraiko dėžutės.

Įdomus faktas yra tai, kad katės yra labai reiklios, taigi, maisto dubenėlis turi būti visada švarus. Kai kurie mėgsta valgyti iš negilaus dubens, kadangi jie tokiu būdu atsipalaiduoja ir pradeda net lėčiau valgyti.

Jeigu namuose yra du kačiukai, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jų maisto dubenėliai turi būti pakankamai toli vienas nuo kito, kadangi kitaip tarp kačiukų gali kilti nesutarimų. Geriausia yra juos maitinti kuo toliau vienas nuo kito.

Maisto keitimas

Maisto keitimas yra labai atsakingas dalykas, kadangi kačiukų virškinimo sistema yra labai jautri.

Geriausia yra nekeisti ėdalo, bet jeigu augintinis staiga pradeda mažiau valgyti ar sunegalavo, tokiu atveju geriausia yra pasitarti su specialistu tam, kad galima būtų išvengti didesnių problemų.

Jeigu vis dėlto, veterinaras pasiūlė pakeisti ėdalą, tokiu atveju sekite šiuos žingsnius tam, kad kačiuko virškinimas nesutriktų.

  1. Paruoškite kačiukui du dubenėlius su senu ir nauju maistu, kad jis galėtų išsirinkti sau tinkamiausią variantą;
  2. Per 7–10 dienų didinkite naujojo ėdalo proporciją, kol galiausiai imsite šerti tik juo. Neskubėkite – kai kada ėdalą pakeisti užtrunka;
  3. Būna atvejų kai maistą reikia keisti dėl sveikatos sutrikimų, tokiu atveju geriausia yra pasitarti su veterinaru, kaip ir kada pakeisti augintinio mitybą.

Perėjimas iki suaugusiojo maisto

Pereiti prie suaugusių kačių ėdalo reikėtų tuomet kai kačiukas jau visai užaugo. Svarbu yra atkreipti dėmesį, kad 6–8 mėnesių kačiukas gali atrodyti suaugęs, bet iš tikrųjų viduje jis tebėra kačiukas! Kaulai toliau tvirtėja ir jis vis dar auga. Taigi, apytiksliai 12 mėnesių amžiaus galima pradėti maitinti katę suaugusių maistu.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme pagrindinius aspektus, į kuriuos reikėtų atsižvelgti, norint teisingai maitinti mažą kačiuką. Taip pat pateikėme kelis patarimus dėl kelių kačiukų maitinimo ir perėjimo iki suaugusių kačių ėdalo. Sekite šiuos patarimus ir galite būti tikri, kad Jūsų kačiukas maitinasi sveikai ir sočiai.

Daugiau informacijos apie kačių maitinimą galite rasti puslapyje dimedium.lt.