Kodėl verta krovinius gabenti oro transportu?

156

Ne paslaptis, kad krovinių gabenimas oro transportu yra vienas iš brangiausių būdų, tačiau tuo pačiu patikimiausias ir greičiausias. Oro transportas, lyginant su kitomis transporto rūšimis, praktiškai neturi jokių trūkumų, išskyrus paminėtą – kainą. Be to, kai kuriais atvejais šis transportas yra priklausomas nuo oro sąlygų.

Tačiau kalbant apskritai, krovinių gabenimas oru yra patikimas ir saugus, todėl jį verta rinktis gabenant itin brangius ir vertingus krovinius. O ypatingai skubius. Šiuo būdu dažnai keliauja trapūs gaminiai, vertingi paveikslai ar kroviniai, siunčiami į labai tolimus kraštus.
Oro transporto dar vienas iš pranašumų, kad juo galima gabenti ne tik smulkias siuntas, tačiau ir itin didelius, daugiau kaip 100 t sveriančius krovinius. Todėl kai kuriais atvejais nugabenti krovinį į tolimiausią pasaulio kraštą kito pasirinkimo net nėra.

Be to, vykdant krovinio pristatymą oro transportu, jis taip pat, kaip ir kitais būdais, gali būti pristatytas nuo durų iki durų. Ir visiškai nepriklauso, kuriame krašte yra siuntėjas ir gavėjas. Oro linijų keliai driekiasi iki Pietryčių Azijos, Singapūro, Pietų bei Šiaurės Amerikos, Argentinos ir kitų NVS šalių ir atgal. Todėl kiekvienas krovinys gali pasiekti bet kuriame pasaulio kampelyje esantį gavėją ir atvirkščiai.

Oro transportu gali būti vykdomas net ir asmeninių daiktų pervežimas, persikraustant iš/į kitą šalį. Oru galima saugiai gabenti bene viską, nuo gyvūnų iki vertingų, pavojingų ar specifinių krovinių, žinoma, krovinio turinys turi atitikti saugumo reikalavimus. Negali būti gabenami tik draudžiamųjų daiktų sąraše esantys daiktai bei kroviniai. Skrydžio metu gali būti užtikrinamas temperatūrinis režimas ar kitos būtinosios sąlygos. Skrydžiai gali būti organizuojami tiek tiesioginiai, tiek multmodaliniu būdu, o esant poreikiui – net ir užsakomieji.