Kiek laiko trunka katės sterilizacija?

93

Pirkdami katę, svarbu būti pasirengusiam tam, kad laikui bėgant jūsų augintinį tikrai pažadins seksualinis instinktas, kurio dėka jis sukels gyvūno šeimininkams tam tikrų rūpesčių. Jei neketinate užsiimti gyvūnų veisimu, kačiukų slaugymu, turėtumėte pagalvoti apie katės sterilizavimo procedūrą, kačių sterilizacijos kaina tikrai prieinama visiems
Idealus kačių sterilizacijos amžius yra diskutuotinas klausimas tarp kačių augintojų.

Operaciją galima atlikti beveik bet kokio amžiaus katėms, nuo 6 mėnesių iki 10 metų, ji yra gana lengvai toleruojama. Vyresnės katės gali turėti kontraindikacijų ar komplikacijų.
Jauname amžiuje gyvūnas lengvai ištveria visus organizmo pakitimus ir greitai prisitaiko prie naujos būsenos. Dar nėra susiformavę stabilūs įpročiai, kurie gali būti stipresni už hormonus. Todėl tikslinga imtis prevencijos priemonių ir nuo mažų dienų formuoti augintinio charakterį ir įpročius.Manoma, kad iki 8 mėnesių amžiaus katė yra lytiškai subrendusi ir gali pagimdyti bei susilaukti palikuonių iki 4 kartų per metus.

Sterilizuoti reikia dėl šių priežasčių:

• Suaktyvėja gyvūno balsas, ypač naktį;

• Kartais instinktas būna toks stiprus, kad augintinis kiekviena proga bando
Pabėgti iš namų;

• Sterilizuotos katės išvengia vargo dėl ankstyvo gimdymo, o šeimininkams
nereikia duoti katėms hormoninių tablečių.

Yra keletas kačių kastracijos rūšių. Patikimiausios ir palankiausios kūnui yra chirurginės operacijos, tačiau kai kuriais atvejais atliekama ir cheminė sterilizacija.

Sterilizavimo operacija yra labai paprasta, jūsų katė gauna anesteziją ir nejaučia skausmo.
Po operacijos veterinaras atlika skausmą malšinančias injekcijas, kurios padeda sumažinti diskomfortą pooperaciniu laikotarpiu. Taip pat skiriami priešuždegiminiai ir skausmą malšinantys vaistai, kad katė kuo greičiau pasveiktų.

Operacija trunka iki pusvalandžio, paprastai augintinis pabunda ir bando vaikščioti pirmosiomis valandomis po anestezijos, tačiau praeina pora dienų, kol jis visiškai pasveiksta.