Kaip valdyti projektus karantino metu?

27

Visi dirbantys projektinėje veikloje sutiks, kad kiekvieno projekto vadovo dėmesys yra nukreiptas į tris pagrindines projekto sudedamąsias: apimtį, laiką ir kaštus. Tačiau tarp jų visada turėtų būti ir kokybė. Pastovus šių veiksnių stebėjimas yra būtinas, nes vieno iš jų padidėjimas, neabejotinai veda prie didinimo likusių dviejų, taip leidžiant išlaikyti kokybę arba susitaikyti su galimomis rizikomis, jei jų nedidinsime. Tačiau karantinas įnešė savo korekcijų į šį procesą. Atsirado daugybė trikdžių, galimų personalo trūkumų, susijusių su COVID-19 susirgimais ir žinoma nerimo dėl ateities. Visa tai vyksta dirbant nuotoliniu būdu, atsiskyrus nuo savo kolegų ir projektų dalyvių. Šios priežastys gali lemti projektų vėlavimus ir didėjančias apimtis bei kaštus.

Ko gi reikėtų imtis, kad suvaldyti projektus šiuo sudėtingu laikotarpiu? Svarbu palaikyti asmeninį ryšį su kiekvienu komandos nariu. Taip, projekto tikslas yra svarbus, tačiau būtina leisti žmonėms pajausti, kad be jų jis nebus įgyvendintas ir jų saugumas yra prioritetas. Taigi organizuojant susirinkimus virtualioje erdvėje kelias minutes skirkite žmonėms ir tik vėliau eikite prie pačių darbų. Planuojant projekto laiką, naudinga įvertinti visas galimas rizikas. Tikėtina, kad teks pasirūpinti papildomais žmogiškaisiais resursais, norint pagreitinti kai kuriuos procesus ir taip padėti komandai siekti tikslo.

Dėl padidėjusių atstumų tarp komandos narių ir komunikacijai turėtų būti teikiamas ypač didelis dėmesys. Nuo kokybės šiame aspekte priklauso viso projekto sėkmė. Tam, kad užtikrinti jog projekto komandos nariai turėtų galimybę tinkamai ir kokybiškai komunikuoti, svarbu turėti gerus įrankius, kurių pagalba procesai vyktų sklandžiai ir efektyviai. Vaizdo konferencijos, projektų valdymo sistemos ir kiti įrankiai gali ne tik palengvinti šią užduotį karantino metu, tačiau ir leidžia įmonėms atrasti naujas, dar neišnaudotas galimybes.