Kaip sutaupyti perkant vartus?

83

Kiemo vartai – tai ne tik patogumas, apsauga, bet gali būti ir puošmena. Tiesa, tais atvejais, kai labai svarbu ne tik funkcionalumas, bet ir kiemo vartų išvaizda, tenka už tai susimokėti gana didelius pinigus. O pasirodo tai svarbu tikrai ne visada, ypatingai kai kalbama apie vartus sodybai ar komerciniam objektui.

Taigi, ar yra galimybė nors kiek sutaupyti, įsigyjant vartus įvažiavimui į kiemą? Žinoma, kad taip! Sutaupyti visuomet galima ir netgi būtina ten, kur permokėti nėra reikalinga. Tai gali būti jau mūsų aukščiau paminėtieji atvejai arba tuomet, kai tvora ir vartai įrengiami tik tam, kad atliktų savo funkciją.

Vartų kaina kiekvienu atveju gali būti kardinaliai skirtinga ir kainuoja nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų. Ir tai priklauso tik vartų pasirinkimo, kitą nemenką dalį kainos sudaro vartų automatika. Todėl norint maksimaliai sutaupyti perkant vartus, reikėtų įvertinti, kokiam objektui jei bus statomi. Tais atvejais, kai vartų išvaizda tikrai nėra prioritetas, sutaupyti galima tikrai nemažai, pavyzdžiui, pasirenkant vieną iš ekonomiškiausių variantų – segmentinius vartus.

Segmentiniai vartai negali pasigirti įmantriu dizainu, tačiau yra patikimi, pasižymi ilgaamžiškumu ir estetine išvaizda. Galima rinktis spalvą iš gamintojo siūlomos spalvų paletės, kurios pasirinkime – žali, pilki, rudi ar juodi vartai. O norint visiškai paprasto ir dar pigesnio varianto, galima rinktis tiesiog cinkuotus vartus įvažiavimui. Bet kuriuo atveju juos nesudėtinga priderinti prie bendro namo ar kito objekto eksterjero.
kaina
Vartai gali būti atveriami rankomis, tačiau priklausomai nuo situacijos ar esant poreikiui galima sumontuoti ir vartų automatiką. Tačiau jeigu vartų funkcija naudojamasi itin retai, pavyzdžiui, sodo namelyje ar kitoje negyvenamojoje teritorijoje, atsisakius automatikos galima taip pat sutaupyti.