Kaip pasirinkti vasarines padangas savo automobiliui?

232

Keičiantis šaltajam sezonui į šiltąjį visada kyla klausimas: kurias vasarines padangas rinktis pvz automobiliui opel?

Pirmiausia turite žinoti reikiamų padangų dydį. Visi padangų modeliai turi specialų ženklinimą, kurio pagalba pardavėjai parenka reikiamą padangos dydį. Produkto šone naudojami žymėjimai. Žymėjimas susideda iš lotyniškų raidžių ir skaičių, kurie suteikia tikslią informaciją apie profilio skersmenį, plotį ir aukštį. Jei pirksite netinkamo dydžio vasarines padangas, jos paprasčiausiai netiks. Likusius padangų parametrus galima pasirinkti pagal jūsų norus ir biudžetą.

Plačios vasarinės padangos labai praktiškos lenkiant transporto priemone dideliu greičiu. Jos suteikia automobiliui stabilumo, puikius pagreičio ir stabdymo parametrus. Tokie modeliai idealiai tinka visureigiams. Plačios vasarinės padangos žymiai padidina automobilio pakabos apkrovą, todėl nėra tinkamos mažiems automobiliams.

Geriausias sprendimas judant mieste esant vidutiniam greičiui yra siauro profilio padangos, nes plataus profilio padangos negalės parodyti visų savo galimybių. Protektoriaus raštas, blokų vieta, jų forma, griovelio gylis ir kitos smulkios detalės turi įtakos vairavimo lengvumui ir vairuotojo saugumui kelyje.

Greičio indeksas rodo didžiausią leistiną automobilio judėjimo greitį atsižvelgiant į vairuotojo ir keleivių saugumą.
Pagal šoninių griovelių formą galite nustatyti padangos keliamą triukšmo lygį. Paprastai modeliai su plačiais grioveliais kelia daugiau triukšmo.

Jei norite sklandesnio važiavimo, geriau tinka minkštos padangos. Tai suteiks jums didesnį komfortą. Greito važiavimo mėgėjai turėtų atkreipti dėmesį į kietesnio tipo padangas, nes minkšta padangos danga nėra skirta staigiems posūkiams ir sunkiems manevrams. Be to, nepirkite per minkštos gumos padangų – jo greitai susidėvi ir yra labiau pažeidžiamos šoninių smūgių. Karštomis dienomis , kaitinant saulei padangos tampa dar minkštesnės.

Padangų pagaminimo data taip pat yra svarbus veiksnys. Jei padangų pagaminimo data daugiau nei penkeri metai, geriau tokių nepirkti.