Kaip išsirinkti tvorą kaimo sodybai?

185

Turėti kaimo sodybą yra ne vieno žmogaus svajonė ir siekiamybė. Tai tikras malonumas ir poilsis, tačiau tie kas turi sodybas jums primins, kad turint tokį turtą iškyla ir daug rūpesčių. Gerai jeigua netoliese gyvena draugiškas kaimynas kuris prižiūrės ar viskas jūsų kieme gerai. Jei ne, sobyba reikia apaugoti ir nuo laukinių gyvūnų apsilankymo ir nuo piktadarių. Nuo pastarųjų puikiai saugo perimetro signalizacija ir vaizdo kameros transliuojančios internetu tiesiai į jūsų telefoną. Nuo gyvūnų deja, jos neapsaugo todėl reikia įrengti bent kažkokią tvorą. Ką rinktis kaimo sodybai?

Jeigu jūs mėgstate gyvus augalus ir medžius ir neturite sodyboje vaismedžių ir uogų krūmų, sodybą galite atitverti natūraliu būdu. Tam tinka gyvatvorės arba žilvičių pintos tvoros kurios pavasarį sužaliuoja, sulaiko pravažiuojančių automobilių keliamas dulkes ir apsaugo nuo smalsių žvilgsnų.

Kaimo sodybas populiaru tverti masyviomis tvoromis iš storų kuolų ir lentų. 3-4 cm lenta net ir neapdirbta jokiais chemikalais išsilaikys kelis dešimtmečius. Pro ją nepraeis jokie stambūs gyvūnai, o jums tai bus tikras senovinis kaimo stiliaus aptvėrimas. Tokias tvoras paprastai stato žemas kad neužstotų vaizdo ir atrodytų gražiai.

Jei norite apsisaugoti nuo visų miško gyvūnų kurie gali užklysti į jūsų sodybą ieškodami maisto, jums reikia aukštos tvoros. 1,50-1,80 metrų aukščio tvoros jums turėtų užtekti. Papsrasčiausias būdas aptverti sodybą yra naudojant metalinius stulpus ir cinkuotą vielos tinklą. Tveriant tokiu būdu jums nesvarbu, kad tvora būtų horizontali idealiai. Užteks įkalti stulpelius bent puse metro į žemę ir pririšti tinklą. Viršuje dar galima įtempti vielos juostą kad tinklo viršus būtų stabilesnis. Tinklo apačia turėtų būti pakilusi nuo žemės kelis centimetrus nes priešingu atveju ims rūdyti ir nuo nuolatinės drėgmės supus. Jei pageidaujate tvarkingo vaizdo, aptverkite sodybą geresne tvora kurios atraminiai stulpai ir vielos tinklas bus išdažyti milteliniu būdu. Populiariausios spalvos žalia ir tamsiai ruda. Tokios tvoros jums nereikės perdažyti ilgus metus, o ir drėgmei ji yra labai atspari.