Garbanotų plaukų priežiūra, ką reikia žinoti?

238

Apie ką svajoja merginos tiesiais plaukais? Apie garbanas! O prabangių garbanų savininkės? Žinoma, kaip nedelsiant jas ištiesinti. Merginos yra tikrai prieštaringos būtybės! Ką daryti? Pirmiausia pamilti save tokią kokią esate, nes visiškai bet kokie plaukai gali atrodyti dieviški – jei tinkamai jais pasirūpinsite.

Dėl savo struktūros garbanoti plaukai yra sausesni nei tiesūs, mažiau sugeria drėgmę, yra linkę lūžinėti. Dėl išlenktos plauko struktūros, jie yra lengviau pažeidžiami dažymo ar tiesinimo metu. Todėl rūpintis jais pirmiausia reiškia juos pakankamai drėkinti.

Šampūnas. Geriausia, kad ant šampūno buteliuko būtų užrašyta „garbanotiems plaukams“. Jei nerandate, iš pirkinių sąrašo meskite šampūnus, kurie žada padidinti plaukų apimtį. Jie sunaikina pačią garbanų struktūrą: arba padengia plaukus plėvele, todėl jie tampa sunkesni, arba pakelia plaukų žvynus ir taip išprovokuoja dehidrataciją. Garbanotiems plaukams profesionalūs šampūnai yra prisotinti natūralių aliejų, augalinių ekstraktų, keramidų, baltymų ir keratino.

Kondicionierius. Garbanotiems plaukams jis tiesiog būtinas. Tai padės uždaryti plaukų žvynus,o garbanos taps lengviau valdomos formuojant.

Kaukės. Naudingiausios yra maitinamosios ir atstatomosios, kurios rūpinasi garbanomis per visą plauko ilgį. Tai ypač svarbu garbanotiems plaukams, kurie dažnai kenčia nuo padidėjusio sausumo ir lūžinėjimo.
Serumas. Šioje priemonėje paprastai yra koncentruotų formų gydomųjų ingredientų. Veikdami plaukų šaknis, tokie komponentai stimuliuoja medžiagų apykaitos procesus, pagreitina augimą, aprūpina galvos odą deguonimi ir suteikia garbanoms glotnumo ir blizgesio.

Purškiamas kondicionierius. Jis apsaugo plaukus nuo išsausėjimo naudojant plaukų džiovintuvą ar praktikuojant ilgus pasivaikščiojimus atviroje saulėje. Dar vienas kondicionieriaus pliusas – tai padės susidoroti su garbanomis ir plaukų įpročiu įsielektrinti.

Aliejus. Ant garbanotų plaukų suskilinėję galiukai yra labiau pastebimi, todėl jiems gali būti suteikta papildoma mityba naudojant aliejus: pavyzdžiui, taukmedį, kokosą, migdolą, makadamiją ir kt.