Fizinio aktyvumo rekomendacijos vaikams

184

Kūdikiu rekomenduojama pasirūpinti taip, kad jis būtų aktyvus visą dieną. Kol vaikas neropoja galima užimti jį įvairiais būdais: atliekant traukimo ar stūmimo pratimus, lavinant kaklo, galvos, rankų, kojų judesius, o kai kūdikis pradeda vaikščioti, parūpinti jam saugią aplinką. Mažiausi nuo 1-3 metų vaikai moka vaikščioti, bet turėtų būti ir fiziškai aktyvūs bent 3 val. į dieną. Aktyvių valandų metu rekomenduojama su vaikais žaisti judrius žaidimus, bėgioti, šokinėti, žaisti slėpynių ar su kammuoliu. Vaikai būdami 5 metų ir vyresni, neturėtų ilgai žiūrėti televizorių, žaisti telefonu ar kompiuteriu, nes fizinis pasyvumas gali veikti vaiko sveikatą, atsirasti problemų su antsvoriu.

Nuo 5-17 metų metų turėtų būti skatinami dalyvauti įvairiose fizinėse veiklose, sportuoti, siekti pasirinkto aktyvumo lygio.

Rekomenduojama kasdieninė 1 val trukmės vidutinio intensyvumo fizinė veikla. Ši veikla turėtų būti įdomi, lavinanti funkcinius gebėjimus ir sustiprinti sveikatą. Paaugliai gali rinktis jiems patinkančią fizinės veiklos formą pav., atskirų sporto šakų treniruotes, kūną lavinančius ir stiprinančius pratimus, namų ruošos darbus.

Raumenys ir kaulus stiprinantys pratimai

Į vaiko fizinę veiklą įtraukiami raumenys ir kaulus stiprinantys pratimai: mankšta, gimnastika, lipimas virve ar šokinėjimas per ją, bėgimas, pritūpimai, atsispaudimai, pratimai su svarmenimis, futbolas, krepšinis ir kt.

Mankšta vaikams

Mankšta vaikams yra būtina, įdomi ir naudinga. Mankštos metu ne tik atliekami pratimai, bet gali būti žaidžiami žaidimai, daromos įvairios užduotys, vaikai dalyvaudami rytinėje mankštoje koreguoja laikysenos ydas, plokščiapadystę, krūtinės ląstos deformacijas ir kt.

Karantino metu- nuotolinis ugdymas

Karantino metu vaikai ir tėveliai turi prisitaikyti prie pasikeitusios aplinkos, bendravimo būdo, laiko. Nebūti pasyviems, o rasti laiko, kaip į ugdymo procesą įtraukti kuo daugiau fizinio aktyvumo. Vaikai auga, vystosi, jiems būtina mankšta bei fizinis krūvis. Anksčiau vaikai eidavo į mokyklą, grįžę iš jos susitikdavo su draugais, eidavo žaisti į kiemą, šiandien šitoms pramogom negalima pasinaudoti, todėl tėveliams reika kuo daugiau užsiimti su vaikais namuose ir lauke, pasivaikščioti gryname ore.