Dviračių laikikliai turi būti pasirenkami pagal tam tikrus kriterijus

34

Mėgstate keliauti automobiliu ir dviračiais, tačiau norite pastaruosius gabenti į kitą vietą? Tam jums reikės specialių laikiklių, nes priešingu atveju galite sulaukti problemų dėl kelių eismo taisyklių pažeidimo. Dviračių laikikliai šiuo metu kainuoja kiek brangiau, nes vis dėlto – dabar dviračių vežinėjimosi sezonas, o prekybininkai tuo metu ir sukelia kainas bent jau minimaliai. Tačiau, jeigu laikiklius perkate dabar ir nežinote kiek tam pinigų reikės skirti, pirmiausia reikės atkreipti dėmesį į keletą niuansų. Kainoms įtaką daro ne tik sezoniškumas, tad laikikliai įkainojami ir pagal kitus kriterijus. Kaip bebūtų, žemiau nurodome nuo ko priklauso laikiklių kainos ir kada juos pirkti būtų geriausia.

Įprastai dviračių laikiklius geriausia pirkti yra ne vasaros ar pavasario metu, o tada, kai dviračiais jau niekas nebevažinėja t.y. žiemos metu jų kainos yra mažesnės. Tiesiog tuo metu pardavėjai nebesulaukia didesnio dėmesio, todėl bando pirkėjus privilioti mažesnėmis kainomis. Tad, jeigu iš anksto planuojate vasarą ir ketinate leisti į keliones dviračiais, tai šiuos laikiklius pirkite būtent šaltuoju metų laiku, nes tada kainos yra mažiausios.

Tiesa, verta žinoti, kad internetinės automobiliu priedų parduotuvės iš šiaip siūlo mažesnes kainas nei paprasti prekybos centrais ar fizinės parduotuvės. Internete yra didesnė konkurencija, todėl natūralu, kad ir pasirinkimas kainos atžvilgiu čia yra žymiai geresnis. Tad, dar vienas būdas įsigyti dviračių laikiklius automobiliams – juos pirkti iš internetinių parduotuvių.

Pabrėžtina, kad nevalia rizikuoti skelbimų tinklapiuose ar kitose vietose, kuriose kelia nemažai įtarimų. Jeigu bandysite sutaupyti pinigų pirkdami naudotą įrangą, tuomet tikėtina, kad pinigus išmesite į balą. Naudoti dviračių laikikliai nėra labai patvarūs, nes juk nežinote kiek laiko jie buvo naudoti prieš tai. Pardavėjas jums gali sakyti vieną, o realybė bus visai kitokia. Naudotų laikiklių kokybė tikrai ne visada išlieka gera, o kiti pardavėjai netgi apgaudinėja sakydami, jog už siūlomą kainą parduoda vos ne naujus laikiklius. Taip nebūna – jeigu dviračių laikikliai yra naudoti ir jų būklė vis dar labai gera, tuomet kaina tikrai nebus kelis ar keliolika eurų.

Klabant apie kainas, čia svarbu išskirti laikiklių tipus ir funkcionalumą. Jeigu dviračių laikikliai yra tokie, kad vienu metu automobiliu galėsite gabenti keletą dviračių, tuomet nebestebkite jeigu toks laikiklis kainuos kelis šimtus eurų. Pigiausi laikikliai yra tie, kurie skirti vieno dviračio gabenimui. Dviračių laikikliai gali būti montuojami įvairiais būdais – ant stogo, ant bagažinės ar automobilio kablio.

Ant stogo montuojami dviračių laikikliai neretai yra pigesni nei tie, kurie montuojami ant kablio. Ant stogo montuojami laikikliai turi vieną trūkumą – galėsite gabenti labai ribotą dviračių kiekį. Viskas priklausys nuo laikiklio rūšies. Ant kablio montuojami laikikliai pasižymi tuo, kad jie gali išlaikyti ypač didelį svorį, o geriausia tai, kad ant jų sumontuoji vežamus dviračius yra be galo paprasta. Jie keliauja su jumis saugiai ir nereikia rūpintis niekuo.

Dažniausiai dviračių laikiklių kainos prasideda nuo kelių dešimčių eurų ir jos auga esant didesniems dviračių kiekiui t.y. kuo didesniam dviračių kiekius skirtas laikiklis, tuo daugiau jis kainuos. Taip pat turite pasidomėti iš kokių medžiagų tie laikikliai yra gaminami. Jeigu tai yra kažkokios plastmasinės detalės, tuomet logiška, kad toks laikiklis negalės atlaikyti didelio krūvio. Keliaujant gali atsirasti papildomi krūviai, kuomet teks važiuoti duobėtais keliais. Dėl šios priežasties geriausia būtų rinktis metalinius arba aliuminius laikiklius.