Būsimųjų mamyčių mokyklėlės

127

Jeigu visą nėštumo laiką, būsima mamytė domisi nėštumu, visais gimdymo aspektais ir pogimdyminio laikotarpiu visada bus saugesnė ji ir jos mažylis. Būsimų mamyčių makyklėlese mamos ir tėčiai gauna daug naudingų teorinių ir praktinių žinių, aptariama nėštumo eiga, pasiruošimas gimdymui, žindymas, kūdikio priežiūra, pirmosios pagalbos pagrindai apie vaikų susirgimus ir ligas. Besilaukiančiai moteriai svarbus psichologinis nusiteikimas, labai naudingi pokalbiai su psichologe. Gerai fiziškai ir teoriškai pasiruošusi moteris lengviau išgyvena gimdymą, mokomos būdų kaip valdyti skausmą gimdymo metu, supažindinamos su gimdymą palengvinančiais kvėpavimo pratimais, mokamasi atsipalaiduoti. Paskaitų temos nuolat papildomos, jose dalyvauja ne tik akušeriai, bet ir psichologė bei kinezaterapeutė.

Fiziniai pratimai nėščiosioms

Fiziniai pratimai būtini būsimai mamai, dėlto gerėja savijauta, aktyvėja kraujotaka, didėja bendras darbingumas, gerėja miegas. Kinezaterapeutė būsimas mamas mokina taisyklingų pratimų, nes fizinį krūvį moteriai reikia pritaikyti individualiai, įvertinus moters galimybes, nepersistengti. Būsimų mamų mokykla padeda moterims pasirengti motinystei, lengviau išgyvena gimdymą, išvengia depresijos po jo, ilgiau kūdikius žindo.

Ar reikalinga būsimiems tėčiams dalyvauti nėščiųjų kursuose?

Nėščiųjų kursuose naudinga dalyvauti būsimoms mamytėms ir tėveliams. Ginekologai akušeriai skiria daug dėmesio ir atsako į jums rūpimus klausimus. Kursuose būsimi tėveliai supažindinami kuo anksčiau, o ne tik prieš pat gimdymą teorinėm ir praktinėm žiniom: kvėpavimo pratimai, vyro pagalba gimdymo metu, naujagimio priežiūros ir maudymo įgūdžiai, žindymas, higiena po gimdymo.

Kūdikio žindymas

Vos gimusį kūdikį žindyti ne visada paprasta, tam įtakos gali turėti maži krūties speneliai, cezario pjūvis ir kt. Dažniausiai vaikai gimsta turėdami instinktą žįsti ir jie patys žino ką reikia daryti. Jie taip pat žino, kada pienelio gana ir reikia sustoti. Motinos pienas ypatingai svarbus pirmaisiais vaiko 6 gyvenimo mėnesiais, nes jis geriausiai tinka kūdikio virškinamajam traktui, skatina gerą kūdikio augimą ir fizinę raidą, protinę brandą, aprūpina kūdikio organizmą imuninėmis medžiagomis, saugo jį nuo daugelio ligų sukėlėjų.