7 pagrindiniai plaukų šalinimo būdai

157

Šiais laikai plaukų šalinimas yra daugumai aktuali tema, kadangi moterys bei vyrai augančių plaukelių pageidauja atsikratyti. Egzistuoja daugybė metodų, kurie padeda pašalinti nepageidaujamų plaukelių, tad šiame straipsnyje bus pateikti keli iš jų.

Lazeriai

Pats populiariausias būdas pašalinti plaukelius visam laikui yra plaukelių šalinimas lazeriu. Vienas iš veiksmingiausių yra aleksandrito lazeris, kuris saugiai bei su minimaliu diskomfortu pašalina nepageidaujamus plaukelius.

Tokios procedūros metu lazeris nusitaiko į plauko folikulę ir išdegina ją. Tokį metodą reikia kartoti iki 8 kartų, su kelių savaičių pertraukomis. Lazeriu galima depiliuoti visas kūno sritis išskyrus akių zoną.

Skutimosi peiliukai

Vienas iš seniausių plaukelių šalinimo būdų yra depiliacija skutimosi peiliuku. Toks būdas naudojamas norint pašalinti plaukus nuo veido zonos, kojų, pažastų ir bikinio. Tai gan greitas procesas, bet turi ir trūkumų. Yra lengva įsipjauti, pažeisti odą, o neretai atsiranda bėrimas bei paraudimas.

Vaškas

Sekantis depiliacijos būdas yra naudojant karštą vašką. Toks būdas pasižymi gan sudėtingu plaukų šalinimu, kadangi tai yra skausminga procedūra. Depiliacijos metu plaukeliai gali sulūžti, tad dalis plaukų gali likti neišrauti.

Taip pat jeigu tokia procedūra yra atliekama namuose be specialisto pagalbos, reikia labai atidžiai stebėti vaško temperatūrą. Per didelė temperatūra gali nudeginti odą arba net pašalinti kartu su plaukeliais viršutinį odos sluoksnį.

Siūlai

Vienas iš neseniai paplitusių metodų yra plaukelių šalinimas siūlu. Toks būdas dažniausiai yra naudojamas norint pašalinti plaukelius antakių srityje. Tai yra sudėtingas procesas, kurio nerekomenduojama atlikti namuose. Geriausia palikti šį darbą gerai šią techniką įvaldžiusiam specialistui.

Elektroepiliacija

Toks būdas pašalina plaukelius iš tam tikros srities naudojant ploną adatą, kuri elektros srove pasiekia plauko folikulą bei sunaikina ją. Yra du būdai, kurie šalina plaukus elektrolizės dėka:

  • Galvaninis metodas kai plauko folikulą naikina cheminės medžiagos;
  • Termolitinis kai folikulas sunaikinamas karščiu.

Tokį būdą galima naudoti tik su specialisto pagalba.

Kremas

Tai pats paprasčiausias bei mažiausiai diskomforto sukeliantis metodas, kadangi reikia tik užtepti depiliacinio kremo ant tam tikros kūno srities, palaukti kelias minutes, o vėliau nuvalyti nukritusius plaukelius su specialia mentele. 

Tokį kremą galima įsigyti kiekvienoje grožio parduotuvėje, tik reikia atkreipti dėmesį į kremo paskirtį. Depiliaciniai kremai skirstomi pagal tam tikrų zonų skutimasi, tad reikėtų visada atkreipti į tai dėmesį. Taip pat jeigu žmogus turi jautrią odą, tokiu atveju galima rinktis iš specialiai tam skirtos kremų linijos.

Pincetas

Šalinimas plaukelių pinceto pagalba dažniausiai yra naudojamas kai norima pašalinti kelis plaukelius antakių zonoje. Nors tai labai skausmingas metodas, bet yra greitas bei efektyvus. 

Svarbu yra nenaudoti jo norint pašalinti didesnį kiekį plaukų, kadangi tai gali paskatinti jų įaugimą arba odos surandėjimą.

Apibendrinant

Straipsnyje aptarėme 7 plaukų šalinimo būdus, kurie skiriasi savo funkcionalumu, diskomforto lygiu bei kaina. Svarbu yra žinoti kokio poveikio Jūs tikitės ir tada galima be problemų pasirinkti sau tinkamiausią variantą.